Hayatlarımızda Hep Var Olacak : Cangshells

Can Geyran Deniz Kabukları Merkezi – Dragos

Koca koca binalar ve koca koca avm’ler var İstanbul’da; kocaman arabaların geçtiği kocaman yollar. Bunların içinde sağa sola savrulan bizler gayret edip bu kaybolup gittiğimiz, bize verilen hayatı arada kısacık da olsa değiştirmeli ve bize yeni ve fakat hep orada olan küçük ama derin detaylara yönelmeli, b  ir soluklanmalı, düşünmeliyiz.

İşte Can Geyran Deniz Kabukları Merkezi böyle bir yer. Kocaman İstanbul’da küçük ve derin. Kartal Dragos’ta bulunan bu özel koleksiyon bizleri su altının harika kabukluları ile tanıştırıyor. İçerisinde 300’e yakın türün sergilendiği bu özel merkezin koleksiyonunda 1000’den fazla tür bulunuyor; biri de Turbonilla Cangeyrani.  Deniz kabuklarından yapılan eşyaları da barındıran bu merkeze gittiğinizde 20 dakikalık bir video gösterimi ile deniz kabukluları hakkında daha fazla bilgi de edinebilirsiniz. Merkezin kurucusu Kemal Geyran İstanbul’umuzda olmayan bir müzenin; doğa tarihi müzesinin; bir bölümünü oluşturarak bizlere; gelecek nesillere aslında bir hediye vermiş.

Müzeyi bu linkte bulunan saatlerde ücretsiz olarak gezebilirsiniz.

Ne yazık ki aramızda olmayan Can Geyran bu merkez ile anılıyor ve adeta koca koca binaları delen bir ağaç misali hayatlarımızda var oluyor; küçük ve fakat çok derin…

Can Geyran Deniz Kabukları Merkezi : http://www.cangshells.com/index.html

Sağlıcakla kalın,

Bir İstanbul Yolcusu

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir